В обласному центрі протягом трьох днів відкрилася подвійна виставка Сергія Алієва-Ковики – художника із міста Дніпро. Частина виставки складається із оголеної жіночої натури, інша — із імпресіоністських образів Києва і філософських полотен.
Творчість Сергія Алієв — Ковика є невід’ємною частиною сучасного мистецького контексту міста Дніпро. Серед сфер зацікавленості митця — українська архаїка, візуальні образи міста, степові краєвидами Дніпровського регіону, а також філософське осмислення життя людини і її взаємовідносин із іншими людьми та навколишнім світом. Він працює у різноманітних техніках – як графічних, так олійних і акрилових.
Організаторами подвійної виставки виступила сумська громадська організація «Бюро Арт». Її керівник Вадим Дубодєлов співпрацює зі столичним Центром сучасного мистецтва «Білий світ».
«Ми періодично обмінюємося із ними експозиціями. Частина робіт із нинішньої виставки у Сумах належать саме їм. У них у галереї я побачив портрет старого, зацікавився іншими роботами цього художника. Так народилася ідея виставки. Це концептуальний живопис, він спрямований на емоції глядача, на те, щоби витягнути у нього приховані до певного часу алюзії. Обидві частини виставки прекрасні. Це талановитий художник. Подібні виставки дають можливість сумʼянам побачити нові грані українського живопису», — говорить Вадим Дубодєлов.
У галереї «Бюро Арт», розташованій на вулиці Воскресенський, розмістилися частина робіт художника, присвячена оголеній жіночій натурі. Втім, ті глядачі, які розраховують побачити на роботах витончені форми, будуть розчаровані. Адже всі роботи виконані у архаїчній чорно-білій графічній техніці.
В іншій галереї «Бюро Арт», що знаходиться на другому поверсі ТРЦ «Мануфактура» виставлені імпресіоністичні роботи, написані на вулиці Грушевського у Києві, а також філософські полотна Алієва-Ковики. Центральне місце серед них займає портрет старого, який згадувався вище.
«Роботи, що складають виставку, не совкові і некласичні. Співзвучні нинішньому часу. Наскільки добре подібне мистецтво – тут думки не збігаються, кожен вирішує для себе сам. Але побачити його, спробувати зрозуміти або не зрозуміти і відштовхнути – можна саме на цій подвійній виставці. Добре, що сучасне мистецтво відійшло від класичного живопису- тіні, напівтони… Емоція, зараз головне – емоція. Якщо художник міг достукатися до почуттів глядача – робота вдала», — вважає архітектор Юрій Харченко.
«Я починав із фотографії. Фотографам, які роблять виставки, нецікаво те, що знімають усі. Тому вони як професіонали застосовують цілий арсенал творчих і технічних прийомів, щоби вразити глядача. Аналогічно робить і Сергій Алієв- Ковика. Дивитися на звичайну алею на вулиці Грушевського було би нецікаво. А ось розпізнати на цих полотнах знайому багатьом вулиці, вловити настрій митця- це набагато цікавіше», — ділиться враженнями фотограф і художник Юрій Прогонний.
Обидві частини виставки триватимуть до 30 листопада.
Володимир Пошва Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram