В усіх 13 філіях Північного лісового офісу впроваджено ще один етап цифровізації – фотофіксацію завантаженої на лісовоз деревини.
Її мета – забезпечити додатковий контроль над перевезенням деревини для працівників внутрішньої безпеки ДП «Ліси України», лісової охорони, правоохоронних органів та громадськості, повідомляють у Північному лісовому офісі.
Як відбувається фотофіксація
Тепер до системи ЕОД окрім ТТН (де вказується клас якості, діаметр, кількість та об’єм) додаються ще й фотографії. Майстер, який відповідає за створення ТТН, робить 3 фотографії автомобіля – ззаду, збоку і спереду. Кожне фото є унікальним, тож його неможливо сфальсифікувати чи використати повторно.
Для фотофіксації працівники філій використовують сучасні смартфони, які попередньо забезпечують програмними оновленнями, що використовуються під час реалізації лісоматеріалів.
Система дозволяє створити ТТН виключно з фотографіями. Простими словами, немає фото – немає ТТН, і в такому випадку працівники філії не зможуть відпустити завантажену деревину.
До речі, інформація про ТТН є повністю доступною для кожного, хто хоче перевірити походження і законність деревини, що перевозиться. Для цього необхідно внести на сайт https://open.ukrforest.com номер бирки на деревині, номер ТТН або номерний знак лісовозного автомобіля.
Що дає фотофіксація
Тепер завдяки фотографіям лісова охорона та правоохоронні органи можуть зупинити автомобіль, зайти в систему ЕОД та порівняти вигляд деревини у лісовозі з фото, що були попередньо зроблені майстрами. Тобто отримують інструмент, який допоможе в боротьбі з незаконними рубками, сумнівними операціями з круглим лісом та схем із нелегальною деревиною.
Наступним етапом у цифровізації стане запровадження GPS моніторингу, завдяки якому буде відслідковуватися переміщення лісовими масивами автотранспортних засобів. Про це згодом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.