Фасад одного з корпусів Класичного фахового коледжу СумДУ в Конотопі тепер прикрашає масштабний стінопис з мотивуючим написом «БУДУЙ СЕБЕ — БУДУЙ МАЙБУТНЄ!». Ці слова зустрічатимуть студентів, викладачів та гостей закладу щодня. Про це повідомили в мерії Конотопа.
Цей мурал є не лише мотиваційним зверненням, а й відображає філософію коледжу, який цього року святкує свій 135-річний ювілей. Він органічно інтегрується в архітектуру будівлі, перетворюючи звичайну фасадну стіну на художній, освітній та навіть виховний простір. Теплі кольори, усмішки та відкриті обличчя на муралі створюють атмосферу оптимізму та довіри.
Ідея створення муралу належить самій студентській спільноті, виникнувши під час зустрічі у грудні 2024 року. Завдяки підтримці адміністрації коледжу на чолі з директоркою Тетяною Гребеник, вже в травні 2025 року мрія студентів стала реальністю.
Автором муралу є відомий сумський художник Єгор Авдєєнко, який працював над проєктом разом із колегою – членом Національної спілки художників України Олександром Заступою. Протягом двох тижнів вони створили яскраву композицію площею 180 м². Мурал поєднує зображення сучасної молоді з елементами електроніки, техніки, спорту та транспорту, символізуючи освітні напрями коледжу.
Для реалізації стінопису художники використовували високоякісні стійкі фасадні фарби з підвищеною світлостійкістю та вологостійкістю, що гарантує довговічність зображення та яскравість кольорів. У роботі застосовувалися різні інструменти – краскопульти, пензлі, валики, а також аерозольні балончики.
Це вже друга робота Єгора Авдєєнка в Конотопі: у 2018 році він створив стінопис із зображенням історика О.М. Лазаревського на фасаді краєзнавчого музею. Сумський митець, який займається стінописом з 2012 року, створив вже понад 20 муралів різної тематики у Сумах та області.
«Найбільшим викликом стало гармонійне компонування зображення з урахуванням великої кількості вікон на фасаді. Тож на опрацювання ескізу пішло чимало часу: було створено безліч варіантів, щоб уникнути неестетичного розміщення фігур між вікнами або їх обрізання», — зазначив Єгор Авдєєнко. Він додав, що робота над муралом для нього — це можливість залишити слід у місті, зробити внесок у формування його візуальної культури та підтримати молодь, нагадуючи про силу знань, співпраці та постійного розвитку.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram