Встановити чи хвора людина на аскаридоз (чи заражена аскаридами), дозволяє аналіз крові на антитіла IgG Аскарида (Ascaris lumbricoides).
Від сьогодні, з 2 лютого, протягом тижня вартість такого аналізу становитиме усього 199 гривень!
Записатися для проходження аналізу у Шостці можна за телефоном: +380991735622. Дослідження виконує Київська ДНК-лабораторія .
Довідково
Аскариди – це паразити, круглі черви, здатні жити в людському організмі. Аскаридоз є дуже поширеним захворюванням – за різними оцінками, від нього страждає кожна четверта людина на планеті.
Яйця паразита потрапляють в організм через травний тракт, зазвичай з водою, погано помитими овочами, фруктами і коренеплодами або з їжею, яку брали брудними руками. У тонкому кишечнику з яєць вилуплюються личинки, які потрапляють в кровотік і мігрують через серце і печінку до легень. На цьому етапі вони харчуються червоними кров’яними тільцями і сироваткою крові. З дихальних шляхів личинки потрапляють в ротову порожнину, знову проковтуються і повторно потрапляють в кишечник.
У тонкій кишці личинка залишається в подальшому, розвиваючись через два з половиною – три місяці на дорослу особину, здатної прожити там близько року. Запліднені самки аскарид можуть відкладати до 240 тисяч яєць на добу, які виводяться з організму з калом. Яйця дозрівають в ґрунті, після чого готові до розвитку в новому організмі.
Людський імунітет реагує на паразита виробленням антитіл (імуноглобулінів): Клінічне значення має лише дослідження рівня IgG, що забезпечують захист від повторного зараження. Але і вони не забезпечують довгострокового імунітету. Через 3 місяці після одужання, антитіла вже не визначаються лабораторними тестами.
Визначити паразита також можна шляхом аналізу калу на яйця аскарид, але, з урахуванням того, що аскариди відкладають яйця не постійно, такий аналіз буде потрібно повторювати багато разів, щоб отримати достовірний результат.
Покази до обстеження
Аналіз може призначатися терапевтом, педіатром, інфекціоністом або гастроентерологом, в разі підозри на аскаридоз.
Симптоми аскаридозу:
- слабкість і загальне нездужання;
- підвищення температури до 38 градусів;
- головний біль;
- збільшення лімфовузлів, печінки і селезінки;
- поява висипу і свербежу;
- задишка, сухий кашель і біль у грудях.
- розлади апетиту;
- розлади травлення (запор або пронос);
- нудота, біль в животі.
Підготовка до обстеження: не потрібна.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Ліц.: наказ МОЗ України №12026/0/14-21 від 23.11.2021 р.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.