У січні 8 дітей із Шосткинської громади захворіли на вітрянку: що треба знати про хворобу

На території Шосткинської МТГ в січні зареєстровано 8 випадків вітряної віспи (хворіли діти); в січні минулого року було 2 випадки, всього в 2023 році – 40 випадків (з них 36 випадків серед дітей). і, визначався низький рівень інтенсивності епідемічного процесу з грипу та ГРВІ. Про це інформує Шосткинський райвідділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Вітряну віспу прийнято вважати дитячим захворюванням, адже більшість людей хворіє нею у віці 5-10 років. У цей період дитина легко справляється з вітрянкою і набуває імунітет на все життя. У підлітків і дорослих інфекція може протікати вже у більш важкій формі.

Особливо небезпечне це захворювання для вагітних у перший триместр вагітності і останні дні перед пологами, а також для людей, які мають проблеми з імунною системою.

Вітряна віспа – це один із різновидів герпесу. Передається вона повітряно-крапельним шляхом при прямому контакті з інфікованою людиною або через рідину, що знаходиться в пухирцях, які з’являються у процесі захворювання. Вірус дуже летючий, особливо комфортно почуває себе в закритих, малопровітрюваних, теплих приміщеннях, де знаходиться велика кількість людей. Помічено, що масового захворювання в дитячих колективах відбуваються раз на 5 років, тобто після зміни покоління.

“Кожного року у Сумській області на вітряну віспу хворіє від 4 до 6 тис. людей. Вітрянка, як і будь яка інша дитяча інфекція, відрізняється періодичністю. Раз на 3-5 років йде підйом. У Сумській області цей підйом припав на 2017-2018 роки”, – зазначають у райвідділі центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України..

Заходи профілактики для запобігання розвитку захворювання:

– Ізолювати хворого в окрему кімнату і звести спілкування з ним до мінімуму. Влаштувати карантин.

– У хворого мають бути індивідуальні засоби гігієни і посуд.

– Регулярно провітрювати інші кімнати в квартирі. Якщо є кварцева лампа, то можна для дезінфекції скористатися нею.

– Марлева пов’язка не гарантує 100 % результат, але допомагає знизити ризик зараження.

– Приймати вітаміни. Людина з ослабленим імунітетом просто знахідка для різних захворювань і вірусів.

Цією хворобою треба перехворіти в дитинстві. Якщо ж Вам вдалося її оминути, то вже в дорослому віці інфекціоністи радять зробити щеплення, оскільки дорослий організм дуже тяжко переносить недугу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы