У Сумах презентували документальний фільм про евакуацію закордонних студентів з області на початку війни

Стрічка «Виходячи за межі: історія евакуації іноземних студентів» – потужний, цікавий і важливий проєкт, який відображає одну із вагомих сторінок сумської боротьби з ворогом на початку повномасштабної війни, порятунку людей. Вона також про взаємодію, допомогу і об’єднання зусиль у створенні безпечних умов для людей, ідеться на сайті Сумської ОВА.

На початок повномасштабного вторгнення майже 2000 іноземних студентів із 55 країн світу, котрі навчалися у вищих закладах освіти, залишилися в обласному центрі.

У кадрах фільму іноземні студенти ділилися своїми переживаннями через війну, розповідали про власні побоювання та страхи. А також згадували про небайдужість та турботу сумчан, котрі їх підтримували та допомагали всім необхідним. Саме цей фактор зіграє не останню роль, коли після стабілізації ситуації на Сумщині дехто з них прийняв рішення знову повернутися до Сум.

До перегляду стрічки долучилася заступниця голови ОВА Олена Бойко, котра не з чуток знає про те, якими силами і за яких умов організовувалися тоді перші евакуаційні коридори.

За її словами, Суми і частина області були в оперативному оточенні. Спочатку існували досить значні застереження щодо проведення безпечної евакуації, проте вже 8 березня спільними зусиллями вдалося евакуювати іноземних студентів. На 13 день війни вони змогли безпечно виїхати спершу до Полтави і далі повернутися до своїх рідних.

«Під час перегляду фільму я ніби повернулася в ті страшні дні, коли почалася війна. Коли постало питання про евакуацію. Військова адміністрація безпосередньо брала участь в організації евакуації людей, котрі намагалися виїхати з міста – від постійних обстрілів ворога. І найголовніше – ніхто з евакуйованих не постраждав, жодне життя не було втрачене. Пишаюся, що Суми на той момент стали не лише символом спротиву ворогу, а й прикладом організації евакуації мирного населення. Нашим досвідом потім змогли скористатися й інші регіони, щоб провести безпечну евакуацію іноземців у себе», – згадувала вона події.

Олена Бойко подякувала керівництву держави, всім партнерам і підприємцям за співпрацю і допомогу у здійсненні евакуації людей. Вона також висловила вдячність авторам фільму за ініціативу задокументувати для сторінок історії початок воєнних подій на Сумщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы