У Сумській філії “ГАЗМЕРЕЖІ” роз’яснили, чи кожного місяця буде надходити третя платіжка за газ

Наприкінці вересня 2023 року затверджено “Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку”.

Що було до цього?

За належний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків відповідали балансоутримувачі – ЖКГ, ОСББ, керуюча компанія.

Проте не були законодавчо визначені обов’язки замовників і виконавців, а також граничні норми вартості робіт.

Що змінилося?

Міністерство енергетики України затвердило «Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку», який розроблений  відповідно до статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Цей документ встановлює вимоги щодо виконання робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, а також поширюється на:

  • Операторів газорозподільних систем та інших суб’єктів господарювання, які мають право на виконання відповідних робіт;
  • Співвласників багатоквартирних будинків або за їхнім рішенням – управителя багатоквартирного будинку, ОСББ, житлово-будівельний (житловий, обслуговуючий) кооператив або ж іншу уповноважену особу.

Національний регулятор (НКРЕКП) затвердив:

  • Типовий договір на технічне обслуговування;
  • Методологію розрахунку граничних рівнів вартості виконання видів робіт та послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків.
  • А також самі граничні вартості робіт на 2024 рік.

Оператор ГРМ на підставі цих норм формуватиме кошториси під кожний багатоквартирний будинок.

ВАЖЛИВО: згідно з чинним законодавством, усі співвласники багатоквартирних будинків автоматично приєднуються до умов Типового договору.

На підставі договору Оператор ГРМ формуватиме графік технічного обслуговування кожного об’єкту.

Якими документами врегульоване питання технічного обслуговування?

  • Наказ Міністерства енергетики України від 29.09.2023 №292 «Про затвердження Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку».
  • Постанова НКРЕКП від 05.12.23 р. № 2291 «Про затвердження Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та внесення змін до Кодексу газорозподільних систем».
  • Методологія розрахунку граничних рівнів вартості виконання видів робіт і послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків.

Про які роботи йдеться?

  • Технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання з перевіркою наявності вільного доступу до газопроводів, стану пофарбування і кріплень газопроводу, наявності футлярів у місцях прокладання через зовнішні та внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору.
  • Технічне обслуговування запірних пристроїв, установлених на газопроводах після першого вимикаючого на газопроводі-вводі та до першого вимикаючого в приміщенні споживача (включно з ним).
  • Технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання, що призначене виключно для опалення місць загального користування.
  • Перевірка на герметичність внутрішньобудинкової системи газопостачання і з’єднань газопроводів та газового обладнання, розміщених за межами приміщень споживачів;
  • Усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.

До переліку робіт не входять:

  • роботи з поточного та капітального ремонту, реконструкції, технічного переоснащення внутрішньобудинкових систем у багатоквартирному будинку, а також газопроводів житлових і нежитлових приміщень;
  • ремонт, технічне обслуговування, заміна чи встановлення будь-якого обладнання, приладів, теплових агрегатів у оселі споживача;
  • технічне обслуговування газопроводів після першого запірного пристрою, встановленого в квартирі мешканця;
  • обслуговування лічильників газу, у тому числі їх повірка;
  • повірка та обслуговування сигналізаторів контролю довибухових концентрацій природного газу та гранично-допустимих концентрацій чадного газу в повітрі, встановлених у приміщенні споживача;
  • роботи з перевірки і прочищення димових та вентиляційних каналів багатоквартирних будинків;
  • роботи з ліквідації аварійних ситуацій;
  • інвентаризація газового обладнання, у тому числі перевірка відповідності проєктно-виконавчої документації.

 Яка вартість ТО в моєму будинку?

Сформовано орієнтовний кошторис технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у Ваших будинках.

*Точні суми буде визначено після проведення перших робіт на об’єкті, згідно з методологією, затвердженою НКРЕКП.

Якщо договір на технічне обслуговування укладено з Сумською філією «ГАЗМЕРЕЖІ», інформацію можна знайти на офіційному сайті підприємства за лінком: https://sm.grmu.com.ua

Коли розпочнуться нарахування?

Рахунки почнуть формуватися в тому році, у якому заплановано здійснення технічного обслуговування.

У разі виникнення переплати ця сума може бути зарахована на наступний період або повернута замовнику після його письмового звернення упродовж 10-ти днів.

Третя платіжка за газ буде надходити кожного місяця?

Ні. Розрахунки на оплату будуть надаватися в тому місяці, у якому триватиме технічне обслуговування за визначеним графіком.

Періодичність виконання робіт залежить від строку експлуатації мереж. Так, внутрішньобудинкові мережі, строк експлуатації яких складає до 25 років, мають обслуговуватися один раз на 5 років. Якщо строк експлуатації понад 25 років – раз на 3 роки.

Усі ці моменти буде враховано під час формування графіку робіт по всім об’єктам.

Відповідно, платіжка за ТО надходитиме один раз на 3 або 5 років.

Чи треба щось робити споживачам?

Звернутися до балансоутримувача – управителя багатоквартирного будинку, ОСББ чи житлово-будівельного кооперативу, або уповноваженої особи щодо укладання договору на ТО будинку, на підставі якого вони надалі будуть тримати зв’язок із виконавцями робіт.

Як людині дізнатись, коли саме технічне обслуговування буде проводитись в його будинку?

Інформування про заплановане виконання Технічного обслуговування за десять робочих днів до дати виконання відбуватиметься шляхом сповіщення балансоутримувачів та співмешканців через оголошення, розміщені на будинках.

Чи можна не укладати договір на технічне обслуговування?

Згідно з Постановою НКРЕКП, 07.12.2023 всі співвласники багатоквартирних будинків, які не мали існуючих договорів або не подали заявку на приєднання до Колективного договору в особі уповноваженого представника, автоматично приєднались до Типового договору з Оператором ГРМ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело

Новости Сумы