Фахівці Шосткинського районного відділу Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжують проводити щоденні моніторингові дослідження якості питної води. На минулому тижні досліджено проби питної води по м. Шостка з таких джерел:
- з комунального водопроводу – 14;
- з артезіанської свердловини – 1;
- з розподільної мережі – 1 (всі проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»).
Також було досліджено 3 проби з колодязів у с.Макове та с.Чорні Лози. У двох з них виявлено загальні коліформи, кишкову паличку, перевищення вмісту нітратів та кольоровості.
Крім того, в межах відомчого контролю з водогонів громади досліджено ще 26 проб питної води за мікробіологічними показниками та 3 проби за санітарно-хімічними показниками. Вони відповідають вимогам нормативної документації.
Також лабораторно обстежено 5 колодязів, в 1 з них виявлено загальні коліформи та перевищення вмісту нітратів.
При тривалому вживанні забрудненої нітратами води може розвинутися хронічна нітратна інтоксикація, наголошують медики. Чутливими до нітратів є діти, особливо до 3 років, особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну системи.
“Звертаємо увагу: забруднена нітратами вода – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність!”, – попереджають фахівці.
Забруднену нітратами воду можна використовувати для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях, тощо.
При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.