Завершено розслідування справи щодо народного депутата, підозрюваного у вимаганні хабаря за неперешкоджання ремонту інфраструктури на Сумщині
Прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) прийнято рішення про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно народного депутата України, якого підозрюють у вимаганні неправомірної вигоди за нестворення перешкод у проведенні ремонтних робіт на об’єктах інфраструктури Сумської області. У справі також фігурують виконувач обов’язків заступника керівника Департаменту карного розшуку Національної поліції України та його підлеглий, яких підозрюють у пособництві.
За даними досудового розслідування, проведеного детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), народний депутат вимагав 14% від суми коштів, виділених на ремонт водогону в Охтирському районі Сумської області. З цієї суми 10% призначалися особисто народному депутату, а 4% – для місцевих правоохоронців, щоб вони не перешкоджали освоєнню виділених бюджетних коштів. За версією слідства, загальна сума неправомірної вигоди становила 3,4 мільйона гривень.
Слідством встановлено, що у період з травня по липень 2024 року вказаному народному депутату сприяли виконувач обов’язків заступника керівника Департаменту карного розшуку Національної поліції України (який раніше обіймав посаду начальника Управління стратегічних розслідувань у Сумській області) та його підлеглий. Один із правоохоронців, за даними слідства, мав забезпечити передачу коштів від голови сільської ради (заявника у справі) народному депутату, залучивши до цього підпорядкованого працівника.
Дії народного депутата кваліфіковано за частиною 4 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), частиною 3 статті 27 (співучасть у злочині), частиною 2 статті 15 (замах на злочин) та частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України. Дії поліцейських кваліфіковано за частиною 5 статті 27 (пособництво у вчиненні злочину), частиною 2 статті 15 (замах на злочин) та частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України.
САП нагадує про презумпцію невинуватості, відповідно до якої особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram