Зменшення призовного віку до 25 років та створення електронного кабінету військовозобов’язаного: Президент підписав відповідні законопроєкти

Учора, 2 квітня, Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років, який Верховна рада схвалила у травні 2023 року.

Про це пише Суспільне з посиланням на сайт Верховної ради.

Згідно з пояснювальною запискою, донині на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни, яким до дня відправлення до військових частин виповнилося 18 років, та старші особи, що не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку.

При цьому на військовий облік підлягають взяттю громадяни, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

“На теперішній час, під час дії у державі правового режиму воєнного стану, необхідності в тривалому перебуванні громадян (до 27 річного віку) на військовому обліку призовників не має”, — мовиться у документі.

Автори очікують, що реалізація закону унормує питання щодо поповнення мобілізаційного людського резерву шляхом взяття на військовий облік військовозобов’язаних громадян, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

У МО обґрунтували зміни призовного віку тим, що “значна кількість придатних громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до служби за призовом під час мобілізації”.

Крім того, Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає запуск електронного кабінету військовозобов’язаного.

Раніше парламент ухвалив законопроєкт №10062 про цифровізацію армії. Зокрема, за цим документом буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ і можна буде онлайн отримати статус учасника бойових дій.

З-поміж іншого законопроєкт передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку.

Законопроєкт запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату).

“Завдяки законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям”, — зазначили у Міноборони.

За законопроєктом №10062 створять єдиний реєстр мобілізованих. Він буде прив’язаний до єдиного реєстру виборців, якого зараз фактично не існує.

Джерело

Новости Сумы